Hyundai i10 – i można się zakochać ! Dostępny od ręki w Salonach Witpol na Śląsku

BANER-i10-Walentynki-nowy-hyundai-i10-2013

Obecny Hyundai i10, to druga już generacja modelu, która powstała w Niemieckim Ruscheim i z powodzeniem podbija europejskie rynki.Samochód ten zdobył miłość Europejczyków od pierwszego wejrzenia.

Potwierdziła to sprzedaż modelu, która już w pierwszym kwartale 2014 roku wynosiła 58 tysięcy egzemplarzy.

Hyundai i10 to mały zwinny samochód, który docenią wszyscy jego użytkownicy. Przeznaczony jest dla kierowców poruszających się w mieście, jak i w dłuższe trasy. Po tegorocznych zestawieniach sprzedaży mamy nadzieję, że model ten wyrośnie na lidera segmentu samochodów klasy A, gdyż jest ku temu wiele powodów. Przyjrzyjmy się im z bliska.

W kolejnej generacji modelu widać wyraźną poprawę wyglądu, dzieje się to za technologii Fluid Sclupture inspirowanej naturą, którą Hyundai stosuje z powodzeniem we wszystkich swoich modelach. Samochód wygląd na szerszy i niższy niż inne modele tej klasy. Nowoczesnego wyglądu dopełnia jego sportowa sylwetka wytyczona bocznymi liniami na drzwiach i chromowanymi klamkami. Charakteru naszemu maluchowi nadają również efektownie wyglądające lampy przednie, heksagonalny grill, lusterka z dostępnymi kierunkowskazami oraz listwy boczne.

Środek samochodu prezentuje się również bardzo dobrze. Hyundai przemyślał wszystkie detale oraz zaprojektował ergonomiczne i ciche wnętrze w którym można poczuć się bardzo komfortowo.Czytelne zegary oraz zgrabnie pochowane schowki i uchwyty na napoje to pierwszorzędne zalety
przyjemnej jazdy. Kiedy wszystko mamy w zasięgu ręki, czujemy się też bezpiecznie. Następnym udogodnieniem są regulowane fotele oraz kierownica, zapewniające sporo przestrzeni pasażerom z przodu. Z tyłu znajduje się wygodna kanapa, z mniejszą ilością miejsca, ale zrekompensowane dużym bagażnikiem oferującym nam 256l pojemności, gdzie po złożeniu siedzeń uzyskujemy aż 1046l przestrzeni, która jest dodatkowo doświetlona. Atutem samochodu jest również możliwość wyboru koloru siedzeń i tapicerki w trzech idealnie dobranych kolorystycznie wariantach.

Model ten nadaje się idealnie dla par, które poruszają się w przestrzeni miejskiej. Oszczędniejszy silnik benzynowy 1.0 MPI z aluminiowym blokiem osiągający moc 66 KM. Dzięki czemu samochód na drodze porusza się jeszcze bardziej dynamicznie. Osobom ,które poruszają się częściej na dłuższych trasach Hyundai zaproponowała jednostkę benzynową 1.2 MPI o większej mocy wynoszącej 87 KM, zapewniającej ekonomiczną jazdę i doskonałe osiągi.Żałujemy, że jednostka na olej napędowy jest na rynku Polskim niedostępna. Jednak ofertę Hyundaia dopełnia jednostka benzynowa 1.0 LPGi zapewniająca równie niezwykle ekonomiczną jazdę

Inne wpisy

na blogu Witpol Auto