NOWY Hyundai i20 już w przyszłym roku w salonach WITPOL na Śląsku

BANER---Święta-nowy-hyundai-i20-2014

Nadszedł czas, kiedy powinniśmy przez chwilę zastanowić się nad mijającym rokiem, a także co przyniesie nam nadchodzący rok 2015. Noworoczną niespodziankę zaprezentuje nam
Hyundai ze swoją najnowszą odsłoną modelu i20.

Hyundai na całym świecie sprzedał już milion samochodów, z czego model i20 plasuje się na trzeciej pozycji w zestawieniach sprzedaży koncernu.

Zadziwia nas jednak fakt, że to trzecia już odsłona modelu w tak krótkim czasie, gdyż Hyundai i20 pojawił się na rynku całkiem niedawno, bo w 2008 roku. Dzieje się tak za sprawą nowej strategii marki Hyundai, która ujednolica nazewnictwo swoich modeli oraz nadaje im nowego niepowtarzalnego designu, opartego o technologię „Fluid Sclupture 2.0”, która polega na nadawaniu swoim modelom kształtów inspirowanych naturą. Wyrazem tego jest linia nadwozia modelu Hyundai i20 nadająca większej dynamiki w jego wyglądzie. Świetna wiadomość jest taka, że patrząc aktualnie na nowy model samochodu zaczynamy o nim inaczej myśleć. Hyundai z nowym modelem i20 wyszedł odważnie naprzeciw konkurencji w segmencie B.

Co się zmieniło? Dlaczego jeszcze bardziej warto wybrać nowego Hyundaia i20 ? Hyundai przede wszystkim zwiększył ilość miejsca w samochodzie. Dzięki czemu może nim teraz podróżować pięć osób. Został zmieniony rozstaw osi z 2525 do 2570 mm. Dzięki temu została powiększona przestrzeń bagażowa do 326 l (o 10 % więcej niż poprzedni model). Teraz w samochodzie po złożeniu z tyłu siedzeń można zmieścić spokojnie choinkę i pokaźny pakiet prezentów świątecznych, bo przestrzeń bagażowa sumarycznie zwiększa się do 1042 l pojemności.

Z modelu i20 możemy teraz bardziej podziwiać piękno otaczającej nas przyrody, gdyż samochód jest dostępny z panoramicznym dachem, który ma możliwość uchylania lub całkowitego otwierania. Zwiększa to znacznie komfort podróżowania zarówno kierowcy, jak i pasażerów.

Kolejnym udogodnieniem dla kierowcy jest możliwość wyposażenia samochodu w szereg dostępnych udogodnień dla samochodów z wyższych segmentów takich jak: automatyczna skrzynia biegów, kamera cofania, światła LED, skórzana tapicerka, wbudowana nawigacja i wiele innych. Nowy Hyundai i20 może stanowić wzór w swojej klasie pod względem wyposażenia, gdyż nie zapomniał o miejscach na kubki, złączu USB, pojemnych bocznych kieszeniach, uchwycie ładowania do telefonu i wielu innych detalach, które robią wielką różnicę na tle konkurencji. Wyrafinowanego smaku wnętrza dodają bardzo czytelne zegary i deska rozdzielcza nachylona pod kątem 5 stopni, dzięki czemu jej obsługa jest znacznie prostsza dla użytkownika. Perfekcjonizm projektantów widoczny jest w każdym detalu wnętrza samochodu.

Jeżeli chodzi o stylistykę, to dynamicznego sportowego wyglądu Hyundai ‘a i20 nie można pozostawić bez komentarza. Przód samochodu zmienił się całkowicie i to na lepsze. Sześciokątny chromowany grill obniżono w dół, dołożono kolejny cienki grill, który połączył poprzecznie podwójne lampy soczewkowe oraz światła do jazdy dziennej i światła pozycyjne typu LED. Boki samochodu nabrały większej aerodynamiki za sprawą linii przetłoczenia na panelach drzwi. Błyszczący czarny słupek C nadaje wrażenie falowania dachu. Tylne światła w kształcie bumerangu nadają samochodowi z tyłu sportowej aparycji.

Hyundai i20 jest napędzany silnikiem benzynowym lub diesla. Jednostka benzynowa jest dostępna w pojemnościach 1,25 l (75 KM) i 1,4 l (84 KM, 100 KM), natomiast silniki diesla w opcji 1,1 l (75 KM) oraz 1,4 l (90 KM). Dwie wersje silnika zapewniają maksymalne osiągi przy minimum zużycia paliwa, gdzie silnik diesla w cyklu mieszanym może poszczycić się spalaniem paliwa w okolicach 5l.

Nowa generacja i20 jest doskonałym prezentem świątecznym oraz noworocznym od Hyundai‘a dla wszystkich kierowców. Czekamy na jego europejską premierę z niecierpliwością, która mamy nadzieję zaskoczy nas na początku 2015 roku.

WESOŁYCH ŚWIĄT I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU ŻYCZĄ SALONY WITPOL i HYUNDAI!

Inne wpisy

na blogu Witpol Auto