Hyundai Santa Fe – Samochód Świętego Mikołaja już na Śląsku!

BANER---Santa-Fe-mikołajki2

Hyundai Santa Fe – jest samochodem, który powstał w 2000 roku. Jego pierwsza generacja odbiła się szerokim echem w motoryzacji. Samochód odniósł sprzedażowy sukces w Stanach Zjednoczonych, gdzie stał się numerem jeden sprzedaży crossoverów. Sukces ten zaowocował w 2006 drugą generacją modelu. W 2013 roku odbyła się jego europejska premiera. Jest to moment odkąd możecie go Państwo kupić w polskich salonach. Santa Fe stanowi inspirację dla wielu nowych modeli. Na jego bazie powstał jego brat bliźniak Grand Santa Fe, zastępujący model Hyundai’a ix55 oraz przypominający go stylistycznie Hyundai ix25, którego premiera odbyła się 5 września w Chinach, a jego sprzedaż ruszy w 2015 roku na rynku Indyjskim.

Nowy Santa Fe to znak firmowy Hyundai’a. Pokazuje jego przemianę w stosunku do liderów europejskich marek samochodów.

Wygoda, bezpieczeństwo i piękny wygląd to jego główne atuty, które został zauważone za oceanem. W trzeciej generacji Hyundai postawił na nowoczesny design, który jest znakiem rozpoznawczym tego samochodu. Jego sylwetka nawiązuje do żywiołów wiatru, ziemi i oceanu. Poprzez smukłe, aerodynamiczne i delikatne kształty tego SUV-a producent chciał stworzyć samochód, który zarazem podkreśla piękno natury i przykuwa sobą uwagę niczym niepowtarzalna sceneria krajobrazu.

Wygodny samochód rodzinny to zwrot oddający doskonale jego charakter. Dlaczego? Santa Fe to wspaniałe połączenie elegancji z nowoczesną technologią i ergonomią. Każda rodzina podróżując w tym samochodzie będzie czuła się naprawdę komfortowo. Samochód dysponuje bagażnikiem o pojemności 534 litrów + 48 litrów. Dodatkowo dzięki schowkom i składanym tylnym fotelom zapewniającymi kolejne 1680 litrów przestrzeni. Taka ilość miejsca pozawala całej rodzinie wybrać się w podróż wraz ze sprzętem narciarskim na dwutygodniowy pobyt w góry. Wygodę wszystkim pasażerom podczas podróży zapewniać będą podgrzewane fotele z pamięcią ustawień, centralne podłokietniki, a najmłodszym podwyższone bezpieczeństwo gwarantować będzie specjalnie przystosowane mocowanie fotelika dziecięcego ISOFIX.

Podwyższone bezpieczeństwo zapewnia wszystkim pasażerom również System Stabilizacji pojazdu ESC/4 WD zapobiegający wypadnięciu samochodu z toru jazdy i pomagający kierowcy utrzymać go pod większą kontrolą. VSM – System Utrzymywania Stabilności pojazdu, zapewniający mu większą przyczepność i wzmożoną jej kontrolę. Dzięki temu samochód podczas gwałtownego hamowania lub dynamicznego przyśpieszania na nierównej i śliskiej nawierzchni lepiej trzyma się podłoża. 7 poduszek powietrznych bocznych i kurtynowych oraz poduszek chroniących kolana zapobiega skuteczniej obrażeniom podczas wypadków. Ciekawym rozwiązaniem jest również czujnik poziomu przechyłu, który uaktywnia poduszki podczas dachowania. DBC – System Kontroli Zjazdu kontroluje i redukuje prędkość samochodu przy zjeździe z pochyłości.

Wygoda, moc i sportowy charakter Hyundai’a Santa Fe zadowoli każdego kierowcę. Tarcze zegarów i wyświetlacz TFL LCD 4,2” z komputerem pokładowym nadają samochodowi nowoczesnego charakteru i funkcjonalności. Na wyświetlaczu możemy monitorować tor jazdy samochodu, ciśnienie w oponach i wiele innych. Widok funkcji Flex Ster umożliwia również kierowcy prowadzenie samochodu według jego preferencji w stylu normalnym, sportowym lub komfortowym. Świeże powietrze w kabinie utrzymuj klimatyzator z jonizatorem i filtrami oczyszczania powietrza. Filtry oczyszczają je z zarazków, a jonizator uwalnia aniony zapewniając stałą świeżość powietrza i komfort jazdy w długiej podróży. Kierownica wyposażona w system sterowania audio, tempomat, Flex Ster oraz przycisk połączenia bezprzewodowego pozwala obsługiwać samochód przez kierowcę maksymalizując skupienie jego uwagi na prowadzeniu samochodu. Automatyczne lusterka (zapamiętujące ustawienia), system odparowywania szyb, USB , odmrażacze wycieraczek, szyby odbijające promienie słoneczne i czujniki deszczu dostosowujące pracę wycieraczek do nasilenia opadów zostały zamontowane w modelu z tym samym zamysłem. Dzięki tym udogodnieniom jazda Hyundai’em Santa Fe to prawdziwa przyjemność, gdzie każdy pasażer może odprężyć się podczas podróży słuchając sytemu 10 głośnikowego nagłośnienia z wbudowaną nawigacją Premium Sound System i odtwarzaczem MP3.

Moc samochodu zapewniają do wyboru dwie jednostki. W zależności od preferencji klienta co do oszczędności producent proponuje 150 konny silnik R 2.0 VTG z napędem na dwa lub cztery koła. Silnik ten jest bardziej ekologiczny i ekonomiczny. Z racji, że silnik ten ma mniejsze osiągi polecamy go w wersji ze standardowym napędem, ponieważ samochód zachowuje się z nim bardziej dynamicznie. Dla kierowców bardziej wymagających jednostka 197 konna z silnikiem R 2.2. VTG z automatyczną skrzynią biegów i spalaniem w cyklu mieszanym na poziomie 5,6 l/100 km to idealne rozwiązanie. Wielkim atutem Santa Fe jest dynamiczny wygląd samochodu dostępny w standardzie i podwójny wydech. Podkreślić można go progowymi ozdobnymi bocznymi stopniami lub rurami progowymi i tylnym listwom bagażnika. Czy trzeba czegoś więcej? Po prostu gaz do dechy.

Inne wpisy

na blogu Witpol Auto